Památky a zajímavosti na Kypru

Kypr - archeologické naleziště v PafosKypr je známý především svými nádhernými plážemi, křišťálově čistým mořem, překrásnou přírodou a také svými vzácnými historickými památkami.

Jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších archeologických oblastí je Pafos. Tato oblast sloužila jako centrum kultu řecké bohyně lásky a krásy Afrodity. Už ve 12. stol. př. n. l. zde stál Afroditin chrám, který doplňovaly další stavby jako vily, paláce, pevnosti i divadla, jejichž pozůstatky jsou zde k vidění dodnes. Další významné archeologické naleziště naleznete v Choirkoitii.

Mnoho překrásný památek se nachází také v hlavním městě, v Lefkosii. Obdivovat zde můžete například chrám Agio Jannis, pomník Svobody nebo nádherný kostel Faneromeni. Navštívit byste měli i Národní archeologické muzeum. Často navštěvovaným městem je také Famagusta, kde si dostatečně užijete nejen překrásných historických památek, ale také nádherné přírody. K nejvýznamnějším památkám patří katedrála sv. Mikuláše ze 13. století, která byla přestavěna na mešitu. Vynechat byste neměli ani návštěvu Othellovy věže. Jedná se o citadelu, ve které měl Othello zavraždit svoji ženu Desdemonu.

Ve druhém největším kyperském městě, kterým je Limassol, nezapomeňte navštívit Muzeum středověku. Město Larnaka je třetím největším na ostrově. Je známé jako letní letovisko i jako místo s mnoha vzácnými historickými památkami. Tou největší je asi Lazarův sarkofág, na který se můžete zajít podívat do kostela Agios Lazaros. Vynechat nesmíte ani prohlídku turecké přístavní pevnosti.

Vyberte si z široké nabídky zájezdů na Kypr!

K dalším památkám, které na ostrově můžete navštívit, patří středověký hrad, antický areál Kourion, Apollónův chrám nebo antické město Amathous, kde byly nalezeny dvě největší vázy na světě. Chcete-li během své dovolené na Kypru poznat také zdejší kouzelnou přírodu, vydejte se na pohoří Troodos. Kromě krajiny zde můžete obdivovat také skupinu malovaných byzantských kostelů.

Rezervujte si hotel na Kypru v časovém předstihu!

© Copyright 2024 | Kypr | www.ekypr.cz
Provozuje: MFÁčko.cz