Doprava a ubytování na Kypru

Kypr - Aloe hotelDopravu na Kypr zajišťuje velké množství různých dopravních společností, ať už se jedná o letecké či autobusové dopravce. Autobusovou dopravu potom zkombinujete s lodní přepravou. Ubytování na Kypru je na velmi vysoké úrovni, a je úplně jedno, jestli se ubytujete v hotelu, hostelu, apartmánu nebo v kempu.

Na Kypr se letecky můžete vydat například s leteckou nízko nákladovou společnosti Smartwings, kdy zaplatíte asi jen 4 000Kč, tedy v případě včasného nákupu letenky. S ČSA se na tento známý ostrov dostanete asi za 6 000Kč. Doba letu se pohybuje okolo 4 hodin. Na ostrově se nacházejí dvě významné mezinárodní letiště, a to v Larnace a v Pafosu. Odtud vás rozvezou například autobusy, vzít si můžete také taxi. Míříte-li do turecké části ostrova, musíte počítat s tím, že se na Kypr dostanete jen z pevninského Turecka. Jestli se na Kypr vydáte po moři, s největší pravděpodobností poplujete do přístavu Lemesosu, který se nachází v jižní části ostrova.

Nejrozšířenějším typem ubytovacího zařízení je samozřejmě hotel, především tří hvězdičkový. Za ubytování v pěti hvězdičkovém hotelu můžete zaplatit například jen 160EUR za osobu, ale také až 800EUR. Jestli sem míříte mimo hlavní turistickou sezónu, narazíte na velmi příznivé slevy. K levnějším formám ubytování se řadí například hostel, kde se můžete ubytovat už od 20EUR za noc na osobu. Na Kypru se nachází i několik kempů, u nichž se cena pohybuje kolem 4-5EUR za osobu. Najdete je především v blízkosti velkých měst a oblíbených letovisek.

Pokud chcete během své dovolené poznat nejen zdejší historii, ale také seznámit s místní kulturou a zvyky, ubytujte se v soukromí. Velmi oblíbená je především v poslední době agroturistika, takže si ubytování můžete zajistit například v tradiční vesnici, kde poznáte také vynikající kyperskou kuchyni.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2024 | Kypr | www.ekypr.cz
Provozuje: MFÁčko.cz