Letoviska na Kypru

Kypr - pláž v letovisku Agia NapaKypr je překrásný ostrov, na který míří každý rok tisíce turistů především do nádherných letovisek, které nabízí návštěvníkům dlouhé pláže, tyrkysově zbarvené moře i řadu hotelových komplexů, restaurací a barů i dostatek sportovního využití.

Vyhlášeným místem je letovisko Agia Napa. Jedná se o moderní město, které se vybudovalo nedávno s jednoznačným zaměřením na turisty. Najdete tu tedy moderní hotelové komplexy, mnoho barů, restaurací i kavárniček a také řadu obchodů se suvenýry. Nejkrásnější místní pláží je bezpochyby Nísii Bay s čistým, bílým pískem, kterou omývá tyrkysově zbarvené moře. Nedaleko tohoto letoviska se nachází oblast Protaras, další úchvatné letovisko, které se rozkládá u přímořské roviny, která je známá svými ovocnými zahradami, rybníky, ale především velkým množstvím větrných mlýnů.

K známým letoviskům patří také Limassol. Zdejší pláže jsou hlavně písčité, někdy se setkáte i písčito-oblázkovými. Toto letní středisko je stvořené jak pro milovníky historie, tak pro všechny, kteří si chtějí především odpočinout a užít si i trochu zábavy. Svou dovolenou na Kypru můžete také trávit v letovisku Pafos. Přestože se jedná hlavně o známou historickou oblast s řadou památek, především antických, jedná se zároveň i o oblíbené turistické středisko, kde najdete dlouhé pláže, čisté moře, mnoho různých ubytovacích zařízení i typických taveren, kaváren, restaurací i obchodů se suvenýry.

Dovolenou můžete prožít také v krásné vesničce Pissouri. V blízkém zálivu, na který je z této vesnice nádherný výhled, najdete úžasnou pláž, jenž je z jedné strany omývána tyrkysově zbarveným mořem a z druhé je chráněna skalními útesy. Další menší letovisko najdete v městečku Polis v severozápadní části ostrova. Vyhledávané je především milovníky vodních sportů. Panují zde totiž ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Zdejší pláže naleznete pod eukalyptovým lesem.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2024 | Kypr | www.ekypr.cz
Provozuje: MFÁčko.cz